Szkolenia BHP

2017-08-03 | Grażyna

frazy kluczowe: biznes, szkolenia bhp, szkolenia firmowe, szkolenia dla firm

BHP to nic innego niż "bezpieczeństwo i higiena pracy". Przepisy, które są z tym związane zwierają ogół zasad i wzorów zachowania, żeby praca była bezpieczna dla ciebie i twojego współpracownika.

Pojęcie bezpieczeństwa w pracy jest często ignorowane, ponieważ pracownicy są często zbyt zajęci albo zbyt mądrzy, żeby do tych zasad się stosować. Nie trzeba chyba dodawać, że większość przypadków nie stosowania się do tych zasad może być niebezpiecznie dla zdrowia, a nawet życia i to nie tylko ciebie, ale i wielu innych osób, za które w swoim miejscu jesteś odpowiedzialny.

Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) stoi na straży wszystkich reguł i zasad. Mogą oni przeprowadzać różnego rodzaju kontrole, na których sprawdzą czy w danym przedsiębiorstwie czy firmie wszystko działa według przepisów. Nieprzestrzeganie przez pracowników czy pracodawcę może skutkować wieloma sankcjami.

Szkolenie BHP w firmie to coś, co musi zorganizować każdy pracodawca, dla każdego przyjmowanego pracownika. Nie ważne czy to na umowie o pracę czy na umowie zleceniu. Nie ważne jest też okres czasu na jaki pracownik zostaje przyjęty, bo nawet jeżeli to są trzy dni, takie szkolenie musi odbyć.

Przeprowadzić je może tylko specjalnie zatrudniony pracownik specjalizujący się w BHP. Częstotliwość i zakres takich szkoleń wynika w głównej mierze z zajmowanego przez pracownika stanowiska.

Dla pracowników zajmujących stanowiska robotnicze (budowlańcy, górnicy, itp.) szkolenie jest konieczne nie rzadziej niż co roku. Dla pracowników biurowych szkolenie jest wykonywane nie co roku, tylko nie rzadziej niż pięć lat. Kierownictwo również musi przechodzić szkolenie BHP, a jego częstotliwość jest mniej więcej równa częstotliwości pracowników biurowych.

Organizacja szkolenia BHP może czasem wydawać się pracodawcą kłopotliwa, jednak jest ono niezbędne. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę http://ideabhp.edu.pl/

'

Fotografie:
biznes
szkolenia bhp
 szkolenia firmowe
 szkolenia dla firm

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: