Problem z kredytem we frankach szwajcarskich

2017-06-12 | Grażyna

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, kredyty, pożyczki, franki

Dziesięć lat temu Polska była krajem dość zadłużonym, nie tylko chodzi tutaj o budżet, ale również o społeczeństwo. Bardzo dużo rodzin borykało się z licznymi kredytami, często konsumenckimi, bowiem w tamtych czasach znacznie łatwiej było otrzymać pożyczkę od banku. Wówczas banki zaczęły proponować kredyty konsolidacyjne, w obcej walucie.

Jednak sytuacja w ciągu ostatnich, kilku lat wymknęła się spod kontroli, głównie dla osób mających kredyt we frankach - jak złożyć pozew wiele osób się zastanawia, bowiem czują się oszukani przez banki. Kurs waluty szwajcarskiej na przestrzeni lat nieustannie wzrastał na niekorzyść Polaków, ludzie zaczęli mieć problem ze spłatą zaciągniętych rat. Przykładowo osoba, która płaciła każdego miesiąca 400 złotych kredytu hipotecznego, w skutek zwiększenia wartości obcej waluty musiała zacząć płacić ponad 700 złotych. Są to kwoty bardzo wysokie, dlatego nic dziwnego, że państwo zaczęło oferować pomoc frankowiczom. Jednak aby ją utrzymać należy spełnić wiele formalności i wystać swoje w kolejkach - w banku i w urzędzie.
Na szczęście istnieją alternatywne metody na otrzymanie pomocy.
Obecnie w sieci bez problemu znajdzie się polecana kancelaria prawna taka jak X, która specjalizuje się w zbiorowych pozwach. Oczywiście, w tym wypadku należy liczyć się z opłaceniem adwokata, jednak cała suma nam się zwróci w momencie, kiedy wygramy rozprawę. Bowiem w treści umów, które lata temu podpisywały z nami banki, istnieje wiele niejasności, na które warto się powoływać w trakcie procesu. osoby nie orientujące się w zawiłościach prawnych mogą tego nie wychwycić, jednak profesjonalny prawnik zajmie się tym w naszym imieniu.

'

Fotografie:
ekonomia
pieniądz
kredyty
pożyczki
franki

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: