Finanse za granicą - jak o nie zadbać?

2017-06-28 | Paweł

frazy kluczowe: biznes, finanse, ekonomia

Obywatele polscy coraz częściej nawiązują kontakty biznesowe za granicą. Z tym trendem wiąże się również problem dłużników zagranicznych, których masowo przybywa.W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech, ważne jest na samym początku kontaktów z każdym partnerem biznesowym, dokładne sprawdzenie go i podpisanie stosownej, szczegółowej umowy.
W przypadku niedostatecznej znajomości języka niemieckiego, konieczne jest skorzystanie z pomocy tłumacza lub prawnika, żeby zabezpieczyć się na wszelkie ewentualności.Jeśli o to nie zadbamy, może się okazać konieczna windykacja należności w Niemczech. Sprawą trzeba zająć się natychmiast, gdyż wiele firm bankrutuje i czynnik czasowy może przesądzić o tym, czy odzyskamy pieniądze czy nie.
Pierwszym krokiem jest windykacja polubowna. Jeśli dłużnik nie reaguje na wszelkie próby kontaktu z naszej strony, należy przemyśleć, jak odzyskać pieniądze za granicą. Kolejnym krokiem jest podanie sprawy do sądu. Niestety, sprawy takie zazwyczaj długo trwają, gdyż dłużnik może wnieść sprzeciw.
Rozsądną decyzją więc będzie skorzystanie z usług kancelarii prawnej specjalizującej się w takich zagadnieniach, jak windykacja zagraniczna.
Prawnicy wspomagają wierzyciela w kontaktach z dłużnikiem, reprezentują go przed sądem i są pomocni we wszystkich aspektach sprawy konfliktowej. Kancelarie takie występują zazwyczaj o możliwość przeprowadzenia postępowania sądowego w Polsce, co daje przewagę i oszczędność kosztów wierzycielowi, a bardziej obciąża dłużnika.
Dlatego najważniejsze jest jak najlepsze zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami.Dowiedz się wiecej na www

'

Fotografie:
biznes
finanse
ekonomia

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: